OD RANGI MECZU NIE ZALEŻY RANGA KIBICA
Blog > Komentarze do wpisu
Euro soli i pieprzu

mecze-towarzyskie-przed-euro-2016-500x300 

Euro 2016 powoli się kończy...przed nami pozostał finał Francja-Portugalia, którego Ja ABSOLUTNIE nie zamierzam oglądać. Zagrają w nim zespoły, które z przebiegu całego Euro na francuskich boiskach nie tylko nie pokazały klasy, ale też „prześlizgnęły się” kilkakrotnie dzięki jawnej pomocy sędziów.

Na szczęście nie wszystkie nacje biorące udział w tym piłkarskim święcie zagrały bez honoru. Walia jak i Islandia zagrały turniej życia, a ich gra porywała tłumy. Ich postawa zjednała im wielu fanów w całej Europie.

Co do gry naszej narodowej reprezentacji na Euro powiem krótko i rzeczowo czy się to komuś podoba, czy nie – wykonaliśmy niezłą robotę, choć sporo było narzekań i „bicia piany” po porażce w rzutach karnych z Portugalią w fazie pucharowej Euro 2016. Znakomicie zwłaszcza zagrali Kuba Błaszczykowski, Michał Pazdan i Łukasz Fabiański. Chłopaki w całym przekroju zagrali inteligetnie, kreatywnie i rozważnie co przyniosło nam kibicom tyle radości w kraju którym targają ciągle polityczne i społeczne konflikty.

Impreza w której wystąpiły na Euro 24 zespoły, podzielone na 6 grup z samego swojego założenia musiała być niesprawiedliwa. Grupa grupie nierówna, a kluczową rolę odgrywało losowanie, które ustaliło znacznie więcej niż tylko zestaw rywali. Przerabiano to w przeszłości trzykrotnie podczas Mistrzostw Świata i za każdym razem system wzbudzał niezdrowe emocje. Nie inaczej było tym razem...ale UEFA miała zastrzeżenia w nosie...w końcu liczy się kasiora.

Jestem szalenie ciekaw już po zakończeniu Euro 2016 jedenastki całego turnieju z komentarzami ludzi którzy podadzą na liście piłkarzy z nazwiskami (zapewne pokroju Griezmanna, Ronaldo czy też Payeta, a nie zawodników którzy wnieśli finezję, styl, asertywność i jakość do gry swoich reprezentacji.

Moja jedenastka francuskiego Euro wygląda następująco: Wayne Hennessey (Walia) – Birkir Mar Saevarsson (Islandia), Michał Pazdan (Polska), Ashley Williams (Walia), Mattia De Sciglio (Włochy) – Kuba Błaszczykowski (Polska), Marco Parolo (Włochy), Joe Allen (Walia), Birkir Bjarnason (Islandia) – Gareth Bale (Walia), Eder (Włochy)

 

piątek, 08 lipca 2016, leszek76

Polecane wpisy

  • Kapustka "Lisem"

    Trzeba przyznać, że transfer Bartosza Kapustki do Leicester City to strzał w „10”. Chłopak jest młody, niezwykle hardy i już w 1 meczu po podpisaniu

  • Koguty na...celowniku

    Jako fan Tottenhamu Hotspur jestem przyznam zasmucony postawą Kogutów w kończącym się powoli sezonie na angielskich boiskach. Dobre mecze ekipa Mauricio Pochett

  • Trzeba wykorzystać ten sukces

    Brązowy medal MŚ naszych piłkarzy ręcznych to wyjątkowy, ale jakże piękny sukces. Na chłopaków spływają teraz od kibiców pochwały od internautów, choć gdyby poc